ساده سلامت باشید... فروشگاه اینترنتی آشا ارگانیک
051-44226604 اگر سؤالی دارید تماس بگیرید!
ارسال رایگان برای خرید بالای 100 هزار تومان
  • گردو درختی است بزرگ و زیبا به ارتفاع تا ۲۰ متر. برگ‌ها از چندین برگچه به تعداد منفرد تشکیل‌شده‌اند. درخت، یک‌پایه و دارای گل‌های نر و ماده است که گل‌های نر به‌صورت آویخته و گل‌های ماده به‌صورت قائم بر روی شاخه‌ها قرار دارند. میوه‌ها شفت و در حالت تازه، دارای پوسته سبز هستند که همان میان‌بر میوه است و مزه‌ای تلخ دارد و باعث می‌شود دست سیاه شود. داخل پوسته سخت و چوبی گردو، مغز گردو قرارگرفته است. قسمت مورداستفاده این درخت، برگ، مغز دانه‌ها و حتی بوسه چوبی میوه‌هاست.

  • خواص زوفا

    زوفا گیاهی است بوته‌ای و پایا که ارتفاع آن به ۶۰ سانتی‌متر می‌رسد. در قدیم از این گیاه به‌عنوان حشره‌کش، دافع حشرات و شپش‌کش استفاده می‌شده است. گیاه زوفا در طب سنتی برای درمان گلودرد، سرماخوردگی … استفاده می شود.

  • خواص جو

    جو، گیاهی است علفی، یک‌ساله با ساقه نازک و استوانه‌ای شیاردار و بندبند که به ارتفاع تا یک متر می‌رسد. برگ‌های آن باریک، بلند و نوک‌تیز است و در هر بند ساقه به‌صورت متناوب قرارگرفته‌اند. میوه آن به شکل سنبله در انتهای بالایی ساقه قرارگرفته و حالت چهارگوش دارد. میوه حاوی تعداد زیادی دانه است. مصارف خوراکی آن به عهد عتیق برمی گردد. جو پوست دار به عنوان خوراک دام و تهیه مالت به کار می رود. فیبر حاصل ازآن کاهش دهنده کلسترول و قند خون است…